: ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Косметологія»

Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України № 1580 від 17.12.2019 р. «Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади у 2019/2020 навчальному році», Національний фармацевтичний університет визначено базовим закладом вищої освіти для проведення ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Косметологія» для медичних, класичних університетів та медичних інститутів, що відбудеться 12-13 березня 2020 р.

У рамках Олімпіади 12 березня 2020 р. відбудеться щорічне об'єднане засідання опорної кафедри з однопрофільних дисциплін із викладання косметології студентам медико-фармацевтичних факультетів.

До участі запрошуються:

- чотири студенти 5-6 курсів, переможці І етапу олімпіади у Вашому закладі вищої освіти;

- керівник делегації (одна особа) із числа науково-педагогічних працівників для роботи у складі журі або апеляційної комісії, які супроводжуватимуть студентів і працюватимуть у зазначених робочих органах олімпіади за результатами жеребкування.

Конкурсне завдання учасників олімпіади включатиме питання за такими тематичними блоками:

1. Загальна косметологія

 • Анатомо-фізіологічні особливості шкіри. Проникність шкіри. Типи шкіри. Методи діагностики шкіри.
 • Технологія раціонального застосування косметичних препаратів гігієнічного призначення. Види косметичного ефекту.
 • Демакіяж та ексфоліація шкіри. Характеристика косметичних препаратів та процедур.
 • Маски для обличчя. Класифікація та технологія раціонального застосування.
 • Види чищення обличчя. Характеристика косметичних засобів та обладнання для проведення процедури.
 • Хімічні пілінги. Характеристика, класифікація та технологія раціонального застосування.
 • Масаж косметичний. Масаж по Жаке. Технологія раціонального застосування.
 • Карбоксі- і гідроксітерапія. Технологія раціонального застосування. Показання та протипоказання
 • Косметичні обгортання. Таласотерапія та пелоїдотерапія. Технологія раціонального застосування, показання та протипоказання.
 • Анатомо-фізіологічні особливості волосся. Поняття депіляції, її види.
 • Догляд за віями, бровами. Фарбування, корекція та оформлення брів. Нарощування вій.

2. Апаратна косметологія

 • Електрофізіокосметичні процедури по догляду за обличчям та тілом. Їх класифікація, номенклатура, характеристика, механізм дії. Показання та протипоказання до застосування. Обладнання та техніка проведення процедур.
 • Використання ультразвуку в косметології. Номенклатура, характеристика, механізм дії ультразвукових процедур. Показання та протипоказання до застосування. Обладнання та техніка проведення процедур
 • Косметичні процедури, засновані на дії інфрачервоного, видимого та ультрафіолетового випромінювання. Характеристика, механізм дії. Показання та протипоказання до застосування. Обладнання та техніка проведення процедур.
 • Барокосметичні процедури. Номенклатура, характеристика, механізм дії. Показання та протипоказання до застосування. Обладнання та техніка проведення процедур.
 • Віброкосметологічні процедури. Номенклатура, характеристика, механізм дії. Показання та протипоказання до застосування. Обладнання і техніка проведення процедур.
 • Гідроестетичні процедури. Номенклатура, характеристика, механізм дії. Показання та протипоказання до застосування. Обладнання та техніка проведення процедур.
 • Термо- та кріотерапія в умовах косметичного закладу. Номенклатура, характеристика, механізм дії. Показання та протипоказання до застосування. Обладнання та техніка проведення процедур.

3. Клінічна косметологія

 • Комплексна косметологічна корекція та догляд за шкірою при захворюваннях волосся: дистрофіях, гірсутизі, гіпертрихозі, алопеції. Корекція в умовах косметичного закладу з використанням косметичних засобів та процедур. Показання та протипоказання для їх застосування.
 • Комплексна косметологічна корекція рубців. Засоби та методи корекції в умовах косметичного закладу. Показання та протипоказання до їх застосування. Профілактика.
 • Комплексна косметологічна корекція захворювань, що пов’язані з порушенням діяльності сальних залоз: розації, себореї та ін. Корекція в умовах косметичного закладу з використанням косметичних засобів та процедур. Показання та протипоказання до їх застосування.
 • Комплексна косметологічна корекція акне. Методи та засоби корекції, догляду та профілактики в умовах косметичного закладу. Показання та протипоказання до їх застосування. Декоративна корекція при акне. Методи корекції «постакне».
 • Комплексна косметологічна корекція порушень пігментації: гіпер- та гіпомеланозів. Основні принципи косметичної корекції, догляду та профілактики. Показання та протипоказання до їх застосування.
 • Комплексна косметологічна корекція захворювань нігтів, що зустрічаються в практиці косметолога. Морфофункціональні зміни нігтів в різні вікові періоди і при різних фізіологічних станах. Методи та засоби корекції в умовах косметологічних закладів. Показання та протипоказання до їх застосування.
 • Комплексна косметологічна корекція хроностаріння шкіри. Теорії старіння шкіри та організму в цілому. Косметичні засоби та методи, які спрямовані на корекцію та профілактику в умовах косметичного закладу. Показання та протипоказання до їх застосування.
 • Комплексна косметологічна корекція фотостаріння шкіри. Вплив ультрафіолетового випромінювання. Косметичні засоби та методи корекції й профілактики в умовах косметичного закладу. Показання та протипоказання до їх застосування.
 • Комплексна косметологічна корекція локальних жирових відкладень. Методи та засоби корекції, догляду та профілактики в умовах косметичного кабінету. Показання та протипоказання до їх застосування.
 • Комплексна косметологічна корекція целюліту в залежності від стадії. Методи та засоби корекції, догляду та профілактики в умовах косметологічного кабінету. Показання та протипоказання до їх застосування.
 • Гендерні, вікові та гормональні особливості пацієнтів в практиці косметолога. Догляд за шкірою чоловіків, підлітків, вагітних та жінок клімактеричного віку. Методи та засоби корекції в умовах косметологічного кабінету. Показання та протипоказання.
 • Суха та чутлива шкіра. Корекція, догляд та профілактика в умовах косметичного закладу з використанням косметичних засобів та процедур. Показання та протипоказання до їх застосування.

Олімпіада відбудеться в 2 етапи:

1. Письмова робота, яка включатиме тестування, питання відкритого типу, завдання, професійні ситуаційні задачі.

2. Косметологічна вікторина (практичний тур).

Звертаємо увагу на те, що для участі у Олімпіаді необхідно обов’язково зареєструватися на офіційному сайті Національного фармацевтичного університету (http://nuph.edu.ua/ розділ «Студентські олімпіади») та роздрукувати заповнену реєстраційну форму (https://nuph.edu.ua/ru/olimpiada-po-discipline-kosmetologiya/).

Кожен учасник повинен мати при собі роздруковану копію заповненої реєстраційної форми, паспорт, студентський квиток, посвідчення про відрядження.

Реєстрація учасників Олімпіади відбудеться 12 березня 2019 р. з 8.30 до 9.30 у хіміко-технологічному корпусі Національного фармацевтичного університету за адресою: вул. Валентинівська, 4, кафедра косметології і аромології (проїзд до ст. метро «Студентська»).

 

ПРОГРАМА ОЛІМПІАДИ

11.03.20

Протягом дня

Заїзд учасників та керівників делегацій, поселення у гуртожитку

10.00–16.30

Участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Науковий підхід до сфери практичної косметології: актуальні питання і тренди»

16.30–17.00

Вечеря делегацій у кафе хіміко-технологічного корпусу НФаУ

після 17.00

Переїзд делегацій до гуртожитку

12.03.20

до 7.30

Заїзд та поселення у гуртожитку учасників та керівників делегацій, які прибувають 12.03.20 р.

7.30 – 8.00

Сніданок делегацій, які проживають у гуртожитку

8.00–8.45

Переїзд із гуртожитку до хіміко-технологічного корпусу НФаУ

8.00 – 9.00

Сніданок у кафе хіміко-технологічного корпусу НФаУ делегацій, які прибувають 12.03.20 р. після 7.30

8.30–9.30

Реєстрація делегацій для участі в олімпіаді

9.00–9.30

Жеребкування (визначення складу журі, мандатної та апеляційної комісій), нарада журі, мандатної комісії, апеляційної комісії та керівників делегацій

9.30–10.45

Урочисте відкриття олімпіади

11.00–12.30

Письмовий тур олімпіади

11.00–12.30

Керівники та члени делегацій – участь у засіданні опорної кафедри з викладання косметології на фармацевтичних факультетах

12.30–13.30

Обід делегацій у кафе хіміко-технологічного корпусу НФаУ

13.30–17.30

Культурна програма для делегацій.

Журі – перевірка робіт

17.30–18.00

Вечеря делегацій у хіміко-технологічному корпусі НФаУ

після 18.00

Переїзд делегацій до гуртожитку

13.03.20

7.30 – 8.00

Сніданок делегацій, які проживають у гуртожитку

8.00–8.45

Переїзд із гуртожитку до хіміко-технологічного корпусу НФаУ

8.15 – 8.45

Сніданок у кафе хіміко-технологічного корпусу НФаУ для делегацій, що не проживають у гуртожитку

9.00–12.30

Косметологічна вікторина (практичний тур)

12.30–13.30

Обід делегацій у кафе хіміко-технологічного корпусу НФаУ

13.30–16.00

Культурна програма для делегацій

Журі – підведення підсумків олімпіади

16.00–17.00

Урочисте закриття олімпіади. Нагородження

 

За додатковою інформацією просимо звертатися до проректора з науково-педагогічної роботи, заступника голови організаційного комітету Всеукраїнських олімпіад – Загайка Андрія Леонідовича (тел. (057) 706-30-71); голови журі Олімпіади з косметології, завідувача кафедри косметології і аромології Національного фармацевтичного університету професора Башури Олександра Геннадійовича (тел. ((0572) 67-87-75, мобільний (066) 055-54-88), e-mail cosmetology@nuph.edu.ua), доцента кафедри косметології і аромології Національного фармацевтичного університету, технічного секретаря організаційного комітету Олімпіади з косметології Кран Олександри Сергіївни (тел. (0572) 67-87-75, мобільний (050) 652 82 16), e-mail cosmetology@nuph.edu.ua; alkia2018@gmail.com) або відповідального секретаря організаційного комітету, Константинової Інни Ігорівни (тел. (057) 706-30-71, (093) 588- 09-08, e-mail competition@nuph.edu.ua).